Meniu
Grižti atgal

Perskaitė: 2267

Sukurta: 2017-02-08 13:45:03

Kodėl pradėjau bėgioti?

Kada ir kam pradėti bėgti? Geras klausymas:) Bėgimas iš pirmo žvilgsnio nėra vienas iš maloniausių laiko praleidimo formų. Reikia keltis anksti ryte aukojant savo miego laiką, arba rasti kitą laiką dienos bėgyje tam, kad keliolika kilometrų spaustum iš savęs prakaitą. Tai daugiau savotiška mazochizmo forma:) Tačiau kas nors kartą pradėjo rytą bėgdamas žino, kad nubėgtų kelių kilometrų ryte negali atstoti 10 išgertų kavos puodelių. Energijos antplūdis ar net savotiška euforija po bėgimo ilgainiui sukelia savotiška priklausomybe ir dažnai kelia aplinkiniams nuostabą:)

Kartais pagalvoju, kad bėgimas ir alkoholio vartojimas net taip jau ir skiriasi:) Pradžioje būna malonu, vėliau kuo toliau tuo sunkiau, galu galia ateina toks momentas kai virsti žmogumi "mašina" ir procesas vyksta automatiškai nedalyvaujant smegenims... Tiesa bėgimo ar alkoholio vartojimo šalutinis poveikis labai skirtingas:)

Tai kas gi turi nutikti, kad niekada nesportavęs žmogus atsikeltu vieną rytą kaip aš ir pradėtų bėgti? Ar yra prasminga bėgti todėl, kad taip daro kiti ir yra madinga? Ar reikia paskui save “varyti” savo vaikus, draugus ir sutuoktinį?:) Turbūt ne… Versti bėgti kitus vien tiktai todėl, kad bėgi pats tikrai ne pats geriausias būdas įrodyti savo įsitikinimų teisingumą. Bėgimas mano manymu yra kiekvieno žmogaus prigimtyje, kažkada išgyvendavo tik tie kurie galėdavo ką nors pasivyti, žmogus skirtingai nuo kitų gyvūnų gali pasivyti ne greitai bėgdamas, o galėdamas bėgti ilga laiką. Kaip pavyzdys, bet kurį net patį greičiausia šunį žmogus gali pasivyti po valandos bėgimo, nes dėl savo fiziologijos šuo gali greitai bėgti pakankamai trumpą laiką. Gamta užprogramavo žmones bėgti ir ta programa ankščiau ar vėliau dažniausiai duoda apie save žinoti:)

Laikas bėgti kiekvienam ateina turbūt individualiai, nepriklausomai nuo lyties, amžiaus ir temperamento. Tiesiog vieną diena apsiavus bėgimo batelius ir pradėjus bėgti… 
11226175_1150564551623965_5098252617329340305_n

Taip nutiko ir man sukėlus ne tik namiškiams bet ir sau nuostabą:) Atstumai po truputi pradėjo ilgėti o bėgimo tempas didėti. Taip atsirado dar viena viršūnė ir dar vienas tikslas kurį sau užsibrėžiau.  Pasiruošimas maratono distancijai, ilgas dialogo su savimi rezultatas, šį dialogą pradėjau 2015 m rugpjūčio 19 d. 

https://www.facebook.com/sarunas.klegeris

Komentarai