Meniu
Grįžti į naujienas

Rubrika #BegikoInterviu ir Vaiva Janonienė

Prieš metus Alytuje susibūrusi savanoriška bėgimo mėgėjų grupė „Prasibėgam? Prasibėgam!“ jau vienija apie 400 šios sporto šakos entuziastų. „Aktyviausiųjų bėgikų yra apie 20, visi jie itin skirtingos ir įdomios asmenybės, kiekvienas turi savo istoriją, kada ir kodėl nusprendė bėgioti. Džiugu, kad iš socialinio tinklo Facebook išaugame į internetinį tinklalapį, kuriame bus galima rasti populiariausius bėgimo Alytuje maršrutus, bėgimo pasiūlymus, motyvuojančius interviu, bėgikų blogus ir bėgimų akimirkas. Ateityje bėgikams pasiūlysime ir daugiau.“ – sako idėjos sumanytojas Povilas Tamulynas.

Puslapio atidarymo proga dalinamės pristatome rubriką #BėgikoInterviu ir pirmąjį interviu su bėgike – mėgėja, bet geležine moterimi Vaiva Janoniene.

12011201 952392528135143 1881590930641800929 n2

Trumpai papasakok apie save iš šiek tiek kitos, ne bėgikės pusės, papasakok apie šeimą. Iš kur esi kilusi, ką veiki gyvenime?

Esu alytiškė, čia gimiau, užaugau ir čia taip gera gyventi! Turiu du sūnus, vienam 19 metų, kitam – devyneri, jie labai prisidėjo prie mano motyvacijos sportui, kadangi šeimos galva – tėtis – daug dirba, jam dažnai pritrūksta laiko, o juk kažkas turėjo parodyti vaikinams pavyzdį ir taip nutiko, kad tuo kažkuo teko būti man. (juokiasi) Tiesa, turime dar vieną šeimos narį – anglų buldogą, tik jo neveikia jokie pavyzdžiai.

Ar visą gyvenimą užsiimi sportu? Kokios sporto šakos tau artimiausios?

Su sportu draugauju jau seniai. Esu išbandžiusi beveik viską, kuo galima užsiimti mūsų mieste: fitnesą, aerobiką, šokius, lankiausi baseine, zumbos, grupines cardio treniruotes, treniruotes su  TRX diržais ir paskutiniu metu esu labai laiminga atradusi boksą.

10152608 10205874467966324 2541038063103453992 n3

Kaip ir kodėl pradėjai bėgioti?

Nuskambės labai moteriškai, tačiau pajutau, kad kai kurie drabužiai darosi ankštoki. Supratau, kad ne jie susitraukė, o aš platėju. (šypsosi) Mėgstu skaniai pavalgyti ir noriu gražios figūros - tai buvo dilema, kurią išspręsti man padėjo bėgimas. Vieną rytą tiesiog apsiaviau sportinius batelius ir išbėgau. Paprasta.

Nuo kokių atstumų pradėjai? Iš kur sėmeisi  motyvacijos toliau bėgioti?

Pirmas įveiktas atstumas buvo maždaug 2,5 km ir man tai buvo didelis iššūkis: buvau pavargusi ir šlapia nuo prakaito, bet labai laiminga. Ką ten laiminga, - laikiau save didvyre! Papildomos motyvacijos ieškoti nereikėjo, kiekvieną kartą išbėgusi jaučiausi laiminga, o įveikusi ilgesnį atstumą, namo grįždavau dar laimingesnė. Juk tai darau dėl savęs.

13445541 10206831671378059 7388722336629603885 n4

Ką tau gyvenime reiškia bėgimas, koks bėgiojimo tikslas?

Bėgimas man reiškia išties daug. Aišku, kartais būna, kad sustabdo liga ar kitos priežastys, tada jaučiuosi lyg mažas vaikas, iš kurio atėmė patį mylimiausią žaislą. Bėgimas – geriausias poilsis, savotiška terapija, malonumas. Jeigu reikėtų apibūdinti vienu žodžiu, tai yra gėris. Vieną tikslą, susijusį su bėgimu, jau įveikiau (aut. pastaba – Vaiva nubėgo maratoną), dabar turiu kitą tikslą, bet apie jį garsiai dar nekalbu, nes ir pačiai kol kas tai neatrodo labai realu, bet tikiuosi, kad šį tikslą ateityje pasieksiu.

Kaip dažnai sportuoji?

Įprastai sportuoju 5-6 kartus per savaitę ir neapsiriboju vien bėgimu, nes bėgiojančiam žmogui mankštinti visą kūną. Du kartus į savaitę lankau TRX treniruotes (fantastiška trenerė Vykintė) sporto klube „Olimpo kalnas“, taip pat einu į bokso treniruotes sporto mokykloje (ką domina, susiraskite trenerį Vladimirą Ališauską). Tiesa, man nelabai sekasi, bet ten aš „išsitaškau“, grįžtu namo pasakiškai laiminga. Net mano jaunesnysis sūnus, kai mokykloje buvo tema apie laimę ir apie tai, kas daro žmones laimingais, atsistojo ir išrėžė, jog jo mama būna laiminga tada, kai grįžta iš bokso treniruočių. O tai ir yra svarbiausia: veikti tai, kas tau suteikia absoliučios laimės pojūtį. Be šių treniruočių, 3-4 prasibėgimai per savaitę. Kai to pasirodo maža, namuose prisimąstau visokių iššūkių: vienas jų buvo išlaikyti lentą (ang. plank) 10 minučių. Pavyko! Dabar sugalvojau, kad norėčiau padaryti atsispaudimą su rankų suplojimu, kol kas dar nepavyksta. Nors kartais mąstau, kam gi man viso to reikia? (šypsosi)

13873074 10207456635599526 8051007966580306919 n4

Kaip spėji suderinti buvimą mama, darbus ir sportą?

Galiu drąsiai pasakyti, jog vyrams yra daug paprasčiau. Moterys, įprastai, turi daugiau pareigų namuose. Kartais atrodo, kad teks persiplėšti, bet tenka išmokti susiplanuoti laiką minučių tikslumu. Be to, mes, moterys, esame tikros multitaskinimo (red. pastaba – keli darbai vienu metu) meistrės: gamini vakarienę ir tuo pat metu padedi vaikui ruošti pamokas. Esmė tokia: kai nori – randi būdų, kai nenori – pasiteisinimų.

Kokiose bėgimo varžybose esi dalyvavusi? Gal jų metų nutiko kažkas įsimintino?

Per trejus bėgimo metus esu dalyvavusi daugybėje varžybų, visos jos kažkuo įsimintinos. Daugiausia adrenalino tikriausiai buvo pirmosiose: buvo daug baimių, daug įvairiausių klausimų. Ar neatbėgsiu paskutinė? Kaip žinosiu, kur bėgti? Kas bus, jeigu pavargusi sustosiu? Ar įveiksiu tuos dešimt kilometrų? Po pirmųjų varžybų pamatai, kad tai tikrai nebaisu, gera bėgti bendraminčių minioje, visada sulauksi palaikymo ir t.t. Labai įsimintinas buvo pirmasis mano pusmaratonis, kuriam paskatino sūnus:

-                           Mama, visi tie žmonės, ir pagyvenę, ir senukai, ir moterys nubėga 21 kilometrą, tai ne gi mes nenubėgtumėm?

-                           Žinoma, nubėgtumėm,– atsakiau.

Ir nubėgom. Kartu, koja kojon. Beje, džiaugiuosi, kad vyresnėlis studijuodamas UK nepamiršo bėgimo. Na, o įsimintiniausias, pirmasis ir kol kas vienintelis maratonas Rygoje. Tai buvo tokia nereali emocijų bombą, kad papasakoti nelabai ir pavyktų. Tai reikia pajusti.

1506854 10202270746035528 4557823151624268319 n2

Ką patartum pradedantiesiems bėgikams?

Pradedantiems bėgikams patarčiau nesižvalgyti į kitus ir nepersistengti, o kuo greičiau pajusti savo paties bėgimo džiaugsmą. Juk visai nesvarbu, kad kažkas bėga daugiau ar greičiau. Jūs esate jūs, o ne kažkas kitas. O dėl greičiau ir daugiau ... Manot, nubėgusi pirmuosius 2,5 kilometrus vėžlio greitumu, aš svajojau apie maratoną? (šypsosi) Palinkėsiu tik nesustoti ir mėgautis kiekvienu bėgimu.

Bėgančios idėjos plinta žaibišku greičiu. Prasibėgam? Prasibėgam!

Kalbino Kotryna Grušauskaitė

Komentarai