Meniu
Grįžti į naujienas

Projektas „Alytus juda“

Projektas „Alytus juda“

VŠĮ „Alytaus maratonas“ kartu su partneriais: asociacija Pietų lietuvos bėgimo klubu „Dzūkija“ ir asociacija Tėviškės namų bendruomenė vykdo projektą „Alytus juda“ .

Šiuo projektu siekiama populiarinti sportą (bėgimą ir ėjimą), kaip sveikatingumo priemonę ir skatinti Alytaus miesto bendruomenės narius reguliariai sportuoti. Projekto komanda praeityje jau ne vieną kartą įgyvendinusi analogiškas veiklas, kokios numatytos projekte, ir nori pagerinti šio projekto vykdymo metu organizuojamų sporto renginių kokybę ir dalyvių masiškumą.

Iš viso per ketverius metus yra suplanuota surengti keturis Alytaus pusmaratonio renginius, keturias lengvosios atletikos varžybas ir 20 tradicinių masinio bėgimo renginių Alytaus mieste.

Projekto tikslas ir svarba

Alytaus miesto visuomenės sveikatos biuro duomenimis beveik 42 procentai alytiškių yra visiškai fiziškai neaktyvūs arba aktyvia fizine veikla užsiima mažiau nei 2 kartus per savaitę (šaltinis : 2018 metų suaugusiųjų gyvensenos tyrimo duomenų ataskaita,) Manome, kad Alytuje yra pakankamai suaugusiems ir vaikams skirtų bėgimo renginių, kurie skatintų sportuoti ir palaikyti sveiką gyvenimo būdą, tačiau į juos įsitraukia per mažai vietos gyventojų. Be to, bėgimo renginiai nėra pakankamai išnaudojami kaip reprezentacinė priemonė, skirta pristatyti Alytaus miestą atvykstantiems turistams. Mūsų organizuojami bėgimo renginiai taip pat bus ir reprezentacinio pobūdžio, kadangi bėgimo maršrutai yra sudaromas įtraukiant Alytaus lankytinas vietas.

 

Projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.

 

Komentarai

2022-06-10 20:01:39 - asda
dsadsa