Meniu
Grįžti į naujienas

#BegikoInterviu: gerosios žinios nešėja Vaida Žūsinaitė

Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena, švęsti ją yra kiekvieno lietuvio pareiga. Kasmet Alytaus miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyrius organizuoja minėjo renginį „Geroji žinia“. Tiesa, šiemet renginys bus kitoks, mat prie jo prisideda ne tik Antano Juozapavičiaus šaulių 1-oji rinktinė bei mėgėjiško bėgimo grupės „Prasibėgam? Prasibėgam!“ nariai, bet ir olimpietė maratonininkė Vaida Žūsinaitė.

gerojiz3

Artėjant renginiui pakalbinome gerosios žinios nešėją Vaidą Žūsinaitę.

Ką tau reiškia laisvė?

Dėl laisvės kovojo mūsų visų protėviai, tai darė ir mano seneliai. Žinau, kokia brangi jiems buvo Lietuvos laisvė. Lietuvos laisvę branginu ir aš, nes žinau, kiek kovotojams dėl Lietuvos laisvės teko iškęsti, kiek daug jie turėjo paaukoti dėl visų mūsų ateities! Man gera kalbėti savo kalba, nebijau domėtis Lietuvos istorija, man patinka atstovauti savo šalį tarptautinėse varžybose. Didžiuojuosi, kad esu lietuvė ir džiaugiuosi, kad esame laisvi!

11038656 10205014209826739 8319216976818788592 n

Kaip miesto kroso varžybos virto Olimpinių žaidynių kelialapiu?

Iš tikrųjų pirmą kartą laimėjusi miesto kroso varžybas, o tai įvyko kai buvau penktokė, net nenumaniau, kad jos nuves mane iki Olimpiados, nes tai atrodė tiesiog neįmanoma. (juokiasi) Tada man Olimpinės žaidynės buvo kažkas neįtikimo, lyg sporto renginys išrinktiesiems, bet tikrai ne mergaitei iš Alytaus. Tačiau noras ir sunkus darbas nutiesė man kelią iki Rio olimpinių žaidynių ir mano svajonė tapo realybe. (šypsosi)

Kur bėgti maloniau: finišo tiesiąja ar Alytaus takeliais?

Labai sunku tai palyginti. Bėgant finišo tiesiąja užplūsta labai stiprios emocijos, supranti, kad jau tuoj tuoj pasieksi finišą, įvykdysi tikslą, kuriam ruošeisi ir įdėjai daug darbo. Kartais tikrai norisi verkti iš laimės. Bėgant gimtojo Alytaus takeliais jaučiu ramybę, nes čia užaugau ir man viskas čia sava. Jausmas tikrai labai geras.

Ką jauti, apie ką galvoji finišavusi, nesvarbu, varžybose ar paprastame bėgime?

Tai priklauso nuo to, kokios varžybos ir kokie išsikelti tikslai. Kartais labai sunku prisiminti apie ką galvoju, prisimenu tik užplūdusius jausmus, kartais jie būna didesni, kartais mažesni, kartais džiaugiesi, o kartais nusivili. Tarkim, kai finišavau Hanoverio maratone (2016-ųjų balandis – K.G.) ir pamačiau, kokį rezultatą pasiekiau, mane užplūdo toks didelis džiaugsmas, kad kai kurių akimirkų net nepamenu, prisiminiau jas tik tada, kai pamačiau nuotraukas. Dar ir dabar prisiminus tą finišą graudinuosi iš laimės.

Ko, tavo nuomone, trūksta žmonėms, kad jie pradėtų bėgioti? Patark, kaip šią problemą išspręsti?

Manau tiesiog trūksta noro ir motyvacijos. Kai labai nori, tiesiog reikia surasti būdų, kaip save motyvuoti, ir tada pradėti bėgioti, išsikelti sau tikslą. Patarčiau pradėti nuo mažų tikslų ir judėti didesnių link. Svarbiausia, viską daryti palengva ir nekelti sau streso, nekaltinti savęs, kad nubėgi per lėtai ar per mažai. Svarbiausia pradėti!

 909 4783710802480 441877480 n

Kovo 11-osios bėgime „Geroji žinia su Vaida Žūsinaite“ galite dalyvauti kiekvienas. Organizatoriai informuoja, kad šiam bėgimui būtina išankstinė registracija, atsiunčiant savo vardą ir pavardę el.paštu info@prasibegam.lt , užsiregistravus gausite visą reikiamą informaciją. Bėgimas Alytaus rotušės aikštėje prasidės 12:00 val., bėgimo planą galite rasti žemiau . Dalyvių prašoma nepamiršti pasipuošti vėliavos spalvų atributika, lietuviška simbolika.

 zemelapis i interneta3

 

http://www.youtube.com/watch?v=mACdtMhSEBE&app=desktop

Kalbėjosi Kotryna Grušauskaitė

Komentarai